Πέμπτη, 26 Ιανουαρίου 2023

Η ερευνητική μονάδα City_Space_Flux και τα Τμήματα Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης και Αρχιτεκτόνων Μηχανικών του ΑΠΘ που εκπόνησαν το ερευνητικό έργο PRO EXTOUR με επιστημονικό υπεύθυνο τον Απόστολο Παπαγιαννάκη, Αναπληρωτή Καθηγητή ΤΜΧΑ, σας προσκαλούν στην εκδήλωση:

«Προώθηση του βιωματικού τουρισμού που βασίζεται στην κληρονομιά και τον πολιτισμό στην περιοχή της Μαύρης Θάλασσας»

την Πέμπτη 26 Ιανουαρίου 2023, ώρα 09:30-15:00

στο Κέντρο Διάδοσης Ερευνητικών Αποτελεσμάτων (ΚΕΔΕΑ), Αμφιθέατρο ΙΙ, 3ης Σεπτεμβρίου, Πανεπιστημιούπολη ΑΠΘ.

Στόχος της εκδήλωσης είναι η παρουσίαση των τελικών, επιχειρησιακών αποτελεσμάτων του ερευνητικού έργου PRO-EXTOUR στους εμπλεκόμενους δημόσιους και ιδιωτικούς φορείς, καθώς και την ακαδημαϊκή κοινότητα, όσον αφορά τις αναπτυξιακές δυνατότητες και τις ευκαιρίες που προσφέρει η προώθηση και ενίσχυση του βιωματικού τουρισμού στις Περιφέρειες Κεντρικής Μακεδονίας και Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης.

16/01/2023