Τετάρτη, 06 Ιουλίου 2022 - Παρασκευή, 08 Ιουλίου 2022

Στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού ερευνητικού έργου «PRO-EXTOUR», η διατμηματική ερευνητική ομάδα CITY_SPACE_FLUX του ΑΠΘ (Τμημάτα Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης και Αρχιτεκτόνων Μηχανικών), διοργανώνουν ένα Τριήμερο Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα στις 6-7-8 Ιουλίου 2022 στην Πολυτεχνική Σχολή ΑΠΘ.

Στο πρόγραμμα θα συμμετάσχουν 20 φοιτητές και νέοι πτυχιούχοι με σπουδές στον τομέα του τουρισμού και του πολιτισμού από την Αρμενία, τη Βουλγαρία, τη Γεωργία και την Ελλάδα.

Το εκπαιδευτικό πρόγραμμα έχει έντονο βιωματικό χαρακτήρα, περιλαμβάνοντας τόσο θεωρητικά και πρακτικά σεμινάρια-εργαστήρια, όσο και βιωματικές δραστηριότητες και ξεναγήσεις, με σκοπό την κατανόηση από τους συμμετέχοντες των μεθόδων και πρακτικών δημιουργίας βιωματικών τουριστικών εμπειριών και επιχειρήσεων.

03/07/2022