Πέμπτη, 15 Δεκεμβρίου 2011

Το Τμήμα Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης της Πολυτεχνικής Σχολής στο πλαίσιο της σειράς διαλέξεων «Χώρου Ζητήματα» σας προσκαλεί να παρακολουθήσετε τις διαλέξεις των Παντελή Σκάγιαννη, Καθηγητή στο Τμήμα Μηχανικών Χωροταξίας,Πολεοδομίας και Περιφερειακής Ανάπτυξης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και Μέλος της εκτελεστικής επιτροπής της Association of European Schools of Planning και της συντονιστικής επιτροπής του Global Planning Education Association Network με θέμα «Οι σπουδές χωρικού σχεδιασμού στην Ελλάδα και στον κόσμο, προκλήσεις και προοπτικές» καθώς και Μανόλη Τρανό, Ερευνητή στο Τμήμα Χωρικών Οικονομικών, FreeUniversityAmsterdam με θέμα «Αστική και περιφερειακή ανάλυση και δεδομένα από ψηφιακές πηγές: προκλήσεις και ευκαιρίες» την Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου 2011 και ώρα 13.30-15.30 στις εγκαταστάσεις του Τμήματος Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης στη Βέροια.

Συνημμένα:
12/12/2011