Κυριακή, 07 Οκτωβρίου 2018

Η συμμετοχή του Τμήματος Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης, στη Δράση ΑΠΘ στην Πόλη για δεύτερη συνεχή χρονιά θα γίνει με την φοιτητική του ομάδα ΕΥ ΖΗΝ.

Η Ομάδα παρουσιάζει το παιχνίδι συμμετοχικού σχεδιασμού «Έλα στη θέση του άλλου» και τα «Σχεδιαστικά Εργαλεία της Γεωπληροφορικής στην Υπηρεσία των Αστικών Αναπλάσεων» και σας καλεί να παίξουμε και να μάθουμε περισσότερα!

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι για τη χωροταξία και το περιβάλλον της πόλης και των ανθρώπων της και κυρίως οι φοιτητές και φοιτήτριες του Τμήματος να συμμετέχουν στη δράση, αλλά και να ενημερωθούν για το έργο της Ομάδας ΕΥ ΖΗΝ.

Την επίσημη έναρξη της διοργάνωσης, θα κάνει ο Κύριος Πρύτανης Περικλής Μήτκας, την Κυριακή, κατά τις 11:00.

Συντονισμός : Καθηγήτρια Ελένη Παπαδοπούλου, Πρόεδρος ΤΜΧΑ, Δρ. Αθηνά Χριστίνα Συράκου, Μεταδιδακτορική Ερευνήτρια

Ομάδα Υποστήριξης: Βλαμίδου Θεοδώρα, Γιαπλές Γιώργος, Καναούτη Ειρήνη, Μακρίδου Αλεξάνδρα, Τσαπρούνης Γιώργος, Ευστρατίου Σοφία

05/10/2018