Σας ενημερώνουμε ότι στην σχετική ανακοίνωση του Τμήματος Σπουδών στο σύνδεσμο που ακολουθεί, μπορείτε να βρείτε την προκήρυξη και συνοπτική περιγραφή των προγράμματων υποτροφιών προς Έλληνες και Ελληνίδες πολίτες, για το ακαδημαικό έτος 2020-21, του Ιδρύματος Fulbright, που απευθύνονται σε καθηγητές/-τριες, ερευνητές/-τριες, απόφοιτους/-ες και μεταπτυχιακούς/-ές φοιτητές/-τριες, Υ.Δ., εκπαιδευτικούς και εργαζόμενους/-ες στην εκπαίδευση, καλλιτέχνες και επαγγελματίες σε ένα ευρύ φάσμα τεχνών και σχετικών ειδικοτήτων. Οι υποτροφίες αφορούν σε σπουδές, διαλέξεις, επιμορφωτικά προγράμματα και έρευνα στις Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής.

Για τα περισσότερα προγράμματα απαιτείται προεγγραφή πριν την υποβολή της αίτησης. Η προθεσμία προεγγραφής ή/και υποβολής αίτησης διαφέρει ανά πρόγραμμα, με χρόνο εκκίνησης το Σεπτέμβριο.

Τρίτη, 27 Αυγούστου 2019