Η Φοιτητική Ένωση για το Φύλο και την Ισότητα (ΦΥΛ.ΙΣ.) του Α.Π.Θ., στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων του Τομέα Σεμιναρίων και Συνεδρίων, συνεχίζοντας μια σειρά ανοιχτών επιστημονικών συναντήσεων πάνω στο ευρύ φάσμα της προβληματικής του φύλου και των έμφυλων ζητημάτων, διοργανώνει Συνάντηση Εργασίας με αντικείμενο «Το Φύλο στη Γλώσσα και τον Δημόσιο Λόγο». Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί το τελευταίο Σαββατοκύριακο του Μαΐου.

Περισσότερες λεπτομέρειες και πληροφορίες για την υποβολή περιλήψεων, στην αναλυτική συνημμένη πρόσκληση που ακολουθεί.

Ως καταληκτική ημερομηνία υποβολής περιλήψεων ορίζεται η 31η Ιανουαρίου, ενώ οι ομιλητές και ομιλήτριες των οποίων οι περιλήψεις έγιναν δεκτές θα ενημερωθούν έως την 31η Μαρτίου.

ΣΥΝΗΜΜΕΝΑ ΑΡΧΕΙΑ:
Πέμπτη, 10 Δεκεμβρίου 2020