Το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, συγχαίρει και καλωσορίζει  τους νέους/τις νέες φοιτητές/τριές του και τους ενημερώνει ότι μπορούν να παρακολουθούν την διαδικασία εγγραφών τους στην ιστοσελίδα του ΑΠΘ www.auth.gr καθώς και στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών του ΑΠΘ dps.auth.gr, στις οποίες θα υπάρχει συνεχής ροή ανακοινώσεων για τις διαδικασίες, τον τρόπο και τα δικαιολογητικά εγγραφών. Στις ίδιες ιστοσελίδες θα υπάρχει ενημέρωση και για τις διαδικασίες αιτήσεων παροχής φοιτητικής μέριμνας (υπηρεσίες σίτισης, στέγασης κ.λ.π.)

Ειδικότερα σας ενημερώνουμε:

Ηλεκτρονικές Προεγγραφές από 18-27 Σεπτεμβρίου 2019 μέσω της ηλεκτρονικής εφαρμογής του ΥΠ.Π.Ε.Θ.

Διαδικασία ολοκλήρωσης εγγραφών Επιτυχόντων Πανελλαδικών Εξετάσεων 2019 - Ενεργοποίηση φοιτητικής ιδιότητας: 2/10/19 έως 11/10/2019 (Τμήμα Σπουδών ΑΠΘ)

Οδηγίες για τις/τους πρωτοετείς φοιτήτριες και φοιτητές (Τμήμα Σπουδών ΑΠΘ)

Δηλώσεις εγγραφής χειμερινού εξαμήνου 2019-2020

Δείτε τον Οδηγό Επιβίωσης ΑΠΘ