Ομάδα φοιτητών /τριών του Τμήματος Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης, στο πλαίσιο του μαθήματος Ευρωπαϊκή Ολοκλήρωση και Περιφερειακές Ανισότητες, με τη συνοδεία της διδάσκουσας Αναπληρώτριας Καθηγήτριας Ελένης Παπαδοπούλου, έλαβε μέρος, στη Θεματική Ημερίδα για τον Τουρισμό, που οργανώθηκε από την Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας,  για την Έξυπνη Εξειδίκευση (RIS3) των δράσεων του Προγράμματος της Περιφέρειας την περίοδο 2014-20 στον τομέα του τουρισμού.

Στη συμμετοχική  διαδικασία των Ομάδων Εργασίας για τον εντοπισμό των δυνατών σημείων και των σύγχρονων τάσεων, και τη εξειδίκευση  του προγράμματος δράσης της Περιφέρειας, εκτιμήθηκε ιδιαίτερα η συμβολή των φοιτητών/τριών για τις γνώσεις τους, τις φρέσκες ιδέες και τις καινοτόμες προτάσεις τους.”

Παρασκευή, 18 Δεκεμβρίου 2015