Σας ενημερώνουμε ότι οι δηλώσεις μαθημάτων του χειμερινού εξαμήνου 2019-2020, θα γίνονται από Πέμπτη 10 Οκτωβρίου έως και Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2019.
Υπενθυμίζουμε ότι οι δηλώσεις των μαθημάτων γίνονται ηλεκτρονικά από τους φοιτητές/τριες του Τμήματος μέσω της διεύθυνσης Ηλεκτρονικής Γραμματείας ΑΠΘ για φοιτητές: https://sis.auth.gr

Οδηγίες υποβολής δήλωσης:

• Προς διευκόλυνσή σας, τα υποχρεωτικά μαθήματα που προβλέπονται στο εξάμηνό σας, θα δηλωθούν αυτομάτως από τη Γραμματεία και δεν πρέπει να τα δηλώσετε στο σύστημα.
  • Τα μαθήματα που μπορούν να δηλωθούν είναι ν+3 (ν ο αριθμός μαθημάτων του εξαμήνου).
  • Τα μαθήματα επιλογής, που αφορούν 7ο εξάμηνο και άνω, θα πρέπει να δηλωθούν όπως προβλέπεται με βάση το τρέχον πρόγραμμα σπουδών
    Υπενθυμίζεται, ότι η δήλωση μαθημάτων άνω του 7ου εξαμήνου, προϋποθέτει την ολοκλήρωση των κύκλων σπουδών υποβάθρου και κορμού (υποχρεωτικά μαθήματα 1-6 εξαμήνου) με τουλάχιστον 90 διδακτικές μονάδες.

Οι φοιτητές/τριες που αντιμετωπίζουν πρόβλημα στη δήλωση, μπορούν να απευθύνονται στη Γραμματεία για να διευκολυνθούν όπου κριθεί απαραίτητο.

Τετάρτη, 09 Οκτωβρίου 2019